Hebrew English French German Italian Russian Spanish

חדשות ועדכונים לקבוצה

מפגש של קבוצת התמיכה יתקיים ביום ראשון, 17 ספטמבר 2017, בין השעות 17:00-19:00 במשרדי חברת PERIGGO - רחוב הלח"י 21 בני ברק (סמוך לקניון איילון ברמת-גן).

יש לעבור דרך השומר שיושב בכניסה לבניין או להגיע למעלית מהצד הימני של המבנה (צמוד לקמחי תאורה).

בתכנית

17:00-17:30 - התכנסות ​

17:30 - פתיחה - חן רוזנברג

17:40 - הרצאתו של אלדד גרפונקל, חולה CIDP, איש שיווק, יזם ויועץ אסטרטגי על ניהול המחלה.

18:30 - שאלות ושיח פתוח

19:30 - סיום

בכל שאלה או צורך ניתן לפנות לחן, קובי או תמר או באמצעות הפורומים - פרטים באתר.

 

 

הרשמה לניוזלטר

אבקש לקבל מחקרים, מאמרים ועדכונים אודות המחלהסרט וידאו: המסע של קית'

סרט מתאר את ההחלמה והשיקום של קית' מארצות הברית. לצפייה במסך גדול לחץ כאן

ספרים מומלציםDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

אורן ברזילי-פרויקט אומנתי מרגש 22.8.10

השיר שלי: על האלבום של אורן ברזילי

קולו העדין והשבור של אורן ברזילי וההפקה המהודקת של תמיר מוסקט, הופכים את "Sorrow Demons, Joy Blizzards" לפרויקט אמנותי מרגש, ובעיקר אחר

ירין כץ | 22/8/2010 8:55 הדפס כתבה שלח לחבר

Sorrow Demons, Joy Blizzards, היי פידלטי

"אחרי כל החודשים שחייתי כאחד המתים,
אחרי כל הפעמים שהדם שלי נשטף,
אחרי כל הנוגדנים שהגיעו מכל כך הרבה אנשים שונים בעולם
והוזרקו לגוף שלי כדי שאוכל ללכת שוב,
לא יכולתי לחזור לאותם חיים.
הבית שלי, שהיה מקלט, כבר לא נראה כמו אותה חומת מגן.
ואפילו כוס האור המתוקה שהאירה את דרכי הפכה חמוצה.
אמרתי שלום לא רק לרוב האנשים שידעתי,
אלא גם לרוב הדברים שידעתי על עצמי."
(מתוך ספר הפרוייקט החדש של אורן ברזילי "Sorrow Demons, Joy Blizzards")

לאורן ברזילי יש סיפור מדהים שמפיקי "כוכב נולד" יכלו רק לחלום עליו: כוכב פופ-רוק ישראלי בשנות ה-90 (כחלק ממופע הארנבות של ד"ר קספר) שחולה במחלה די עלומה עבור הקהל הרחב בשם תסמונת גיליאן בארה, הגורמת לו לשיתוק בכל הגוף ולתהליך שיקום של כחצי שנה, שבסופו הוא חוזר להופיע בסדרת מופעים אינטמיים בביתו ובבתים של אחרים, ומוציא אלבום סולו ראשון המכיל שירים באנגלית שעוסקים בתקופה זו. נותר רק לצלם, לערוך ולשדר.

- לראיון עם אורן ברזילי

אבל ברזילי החליט להפוך את האירוע הקשה והמכונן בחייו להרבה יותר מעוד מסמך אנושי מרגש או גימיק זול בתוכנית ריאליטי. במארז אמנותי מעורר השראה שיוצא בימים אלה לאור, משלב ברזילי בין ספר מהודר בכריכה קשה שמכיל קולאז'ים מקוריים, סיפורים קצרים, שירים, הרהורים ומחשבות שכתב בעקבות החוויות שעבר, לבין אלבום בכורה המכיל 12 שירים יפהפיים פרי עטו בהפקה מעולה של תמיר מוסקט (בלקן ביט בוקס), כאשר כל אלה מתהווים לכדי חוויה רב חושית מרגשת, מענגת וחד פעמית.
עטיפת האלבום
Sorrow Demons Joy Blizzards עטיפת האלבום

מי שבוחר לצאת למסע המרתק שמציע ברזילי רצוי שישאיר בדלפק שמירת החפצים את כל מה שידע עליו מתקופת הקספרים ביחד עם הציפיות לשירים כמו "הקומיקאים", "תראו אותי", "בואי דינה" או "בשמלה אדומה". המארז החדש, ובמיוחד האלבום, מציג כמה קטעים מרגשים של עצב מזוקק עם נגיעות קלות של חמלה ונחמה, כמו בשיר הסוגר את האלבום "Soul Soldiers", שמספר על מפגש בין אם שבנה מת לבין מלאך, כאשר האם מבקשת מהמלאך לספק לה הסברים למות בנה ומוכנה לתת את חייה על מנת לראות אותו בפעם האחרונה.

ממש לא אותו דבר. מופע הארנבות של ד"ר קספר רענן כהן
דוגמא נוספת קיימת גם בשיר "Sweet High", שיר אהבה למשככי הכאבים שהקלו על כאביו של ברזילי במהלך השיקום הארוך שחווה: "I never knew/  I could smile just like you/ Then hand me lovely lies/ Ten thousand joys will rise/ It's God's worst love/ Be my pretty blue/ Cover me with all of you/ Put on a pretty face/ Fix me I'm a mass/ Save me".

החלקים החלשים יותר באלבום מגיעים כאשר ברזילי מתנתק מההתבוננות הפנימית ועובר להסתכל על העולם שבחוץ ועל הבעיות שבו, כמו בשיר "13" שעוסק בסכסוך הישראלי-פלסטיני ובשיר "New Money Boys" שעוסק בקפיטליזם הדורסני ובניצול של העולם השלישי בידי העולם המערבי.

אך למרות החולשה המסוימת הזו, הסאונד המעט קברטי של האלבום, בשילוב קולו העדין והשבור של ברזילי וההפקה המהודקת של מוסקט, הופכים גם את השירים הללו לחלק ממקשה אחת שלמה, מרגשת ובעיקר אחרת.
כמו רוברט ווייאט

ב-1974 הוציא המוזיקאי הבריטי רוברט ווייאט את אלבומו הנודע "Rock Bottom" לאחר שהפך לנכה בפלג גופו התחתון כתוצאה מנפילה מקומה רביעית של בניין. האלבום הכה גלים והקנה לווייאט, שהיה לפני כן המתופף של להקת סופט מאשין, מקום של כבוד בפנתאון המוזיקה העולמית.

באותה שנה בה יצא האלבום של ווייאט, נולד בעיר חולון אורן ברזילי. סביר להניח שהאלבום של המוזיקאי הישראלי שיוצא 36 שנה אחרי "Rock Bottom" לא יזכה אותו באותה הכרה שלה זכה וואייט, אבל אין ספק שהאלבומים הללו קורצו מאותו סבל אנושי בלתי נתפס שאמנים רגישים מסוגלים להעביר לקהל בצורה שקשה להישאר אדיש בפניה.

"Sorrow Demons, Joy Blizzards" הוא פרויקט אמנותי חד פעמי שהקהל הישראלי זוכה להשתתף בו כקורא וכמאזין. אם הוא לא יעניק לברזילי את פרס ישראל, הוא לפחות מעניק לתרבות הישראלית 28 עמודים ושלושת רבעי שעה של אמנות טהורה.

 

ברוכים הבאים

הגעתם לאתר  הרשמי של קבוצת התמיכה בישראל לחולי GBS ו CIDP. האתר מהווה מענה לאלו שאובחנו כסובלים מתסמיני המחלה, לחולים ועבור משפחות התומכות בחולים.

הערה חשובה: המידע באתר ו/או המענה דרך הפורום אינו מחליף בדיקה רפואית מוסמכת ואינו מהווה "אבחנה רפואית" אלא מהווה מקום להתייעצות, החלפת דעות, שיתוף במידע וקבלת סיוע ומשוב מגולשים בעלי עניין זהה במחלה והשלכותיה.

כמה מבקרים כעת באתר

יש באתר 32 אורחים מחוברים