Hebrew English French German Italian Russian Spanish

חדשות ועדכונים לקבוצה

מפגש של קבוצת התמיכה יתקיים ביום ראשון, 17 ספטמבר 2017, בין השעות 17:00-19:00 במשרדי חברת PERIGGO - רחוב הלח"י 21 בני ברק (סמוך לקניון איילון ברמת-גן).

יש לעבור דרך השומר שיושב בכניסה לבניין או להגיע למעלית מהצד הימני של המבנה (צמוד לקמחי תאורה).

בתכנית

17:00-17:30 - התכנסות ​

17:30 - פתיחה - חן רוזנברג

17:40 - הרצאתו של אלדד גרפונקל, חולה CIDP, איש שיווק, יזם ויועץ אסטרטגי על ניהול המחלה.

18:30 - שאלות ושיח פתוח

19:30 - סיום

בכל שאלה או צורך ניתן לפנות לחן, קובי או תמר או באמצעות הפורומים - פרטים באתר.

 

 

הרשמה לניוזלטר

אבקש לקבל מחקרים, מאמרים ועדכונים אודות המחלהסרט וידאו: המסע של קית'

סרט מתאר את ההחלמה והשיקום של קית' מארצות הברית. לצפייה במסך גדול לחץ כאן

ספרים מומלציםDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

מנכה לאתלט מקצועי: ביקור במרכז השיקום בתה"ש

מנכה לאתלט מקצועי: ביקור במרכז השיקום בתה"ש

logo-ynet  קישור לכתבה המקורית 

הגאווה העצומה בה כולנו התמלאנו כשנועם גרשוני אחז במדליית הזהב כשהתקווה נשמעת ברקע, החלה כאן, במרכז השיקום בתל השומר, בו עמלים מידי יום מאות מטפלים להחזיר לנכים ולפצועים מעט מהחיים הקודמים שהיו להם. יצאנו לראות איך הם עושים את זה
ד"ר איתי גל

פורסם: 09.09.12, 23:25

קשה שלא להתרגש מהדמעות הנדירות והמאופקות של נועם גרשוני. על הפודיום, כשדגל ישראל מטפס מעלה והתקווה מרעידה את איצטדיון הטניס, האיש החזק הזה, הגיבור החדש שלנו שניצח את כל התחזיות והביא לנו מדלית זהב ראשונה, התחיל את דרך החתחתים הזו מעוררת הערצה, במרכז השיקום בתל השומר.

 

שש מאות איש עובדים במרכז השיקום של תל השומר, בהם רופאים, אחיות, פיזיותרפיסטים, מדריכי שחיה, טכנאים ואנשי צוות נוספים, כולם חוברים יחד כדי לסייע לפצועים ולנכים במאבק הקשה לחזור לשגרה, ולהיות - כמו כולם.

 

זהו בית החולים השיקומי הגדול בישראל בן 800 מיטות אישפוז, המכיל גם כמה מיתקנים מהמשוכללים בעולם. כך למשל, רכש בין החולים בעלות של 3 מיליון שקלים מרכז וירטואלי המאפשר לסובלים מבעיות שיווי משקל ותנועה להתביית על הקרקע, לחזק את השרירים וללמד מחדש את המוח והרגליים כיצד להשיג יציבה נכונה.

 

וכך זה עובד: המטופל עומד על המיתקן הנראה כבמה הידראולית, שעה שהוא מביט במסך הענק שלפניו. על המסך אנימציה של סירה שטה, והמטופל צריך לאזן עצמו כדי שהסירה לא תתנגש בסלעים או ברוחצים בים. המחשב קולט את התנועות ומוציא דו"ח באמצעותו אפשר לשפר את ההישגים בכל פעם מחדש.

 

המטופלים במרכז השיקום יודעים שללמוד ללכת מחדש זה עניין של הרבה כוח רצון, והרבה חיזוקים מסביב. לשם כך, צריך לעתים ניתוק מסויים מהגרביטציה. כאן נכנסים לפעולה המים המבטלים את כוח המשיכה ומחזקים את המטופלים. כ-3,000 איש, תינוקות ילדים ומבוגרים, מגיעים מידי חודש למרכז ההידרותרפיה, בין הבודדים בארץ, ולאחר האימון יוצאים מותשים, לאחר שנלחמו על כל צעד קטן בדרך לשיקום.

 

רק לפני שנה וחצי נועם גרשוני עוד נאבק על חייו, פצוע מלחמה שלא האמין שבתוך זמן קצר כל כך יהפוך לגאווה של ישראל. בשבילו זה המון, ובשבילנו – זה הרבה מעבר. גרשוני מסמל את המאבק של הפצועים המנסים להחזיר לעצמם שרידים מהחיים הקודמים שהיו להם, לפני תאונת הדרכים, לפני הפיגוע, לפני ההתרסקות או המחלה הקשה שגזלה חלק ניכר מהחיים הקודמים שלהם. כאן, הם מתנתקים ממחסום היום יום, ומתמלאים תקווה בדרך לשיקום.

 

ברוכים הבאים

הגעתם לאתר  הרשמי של קבוצת התמיכה בישראל לחולי GBS ו CIDP. האתר מהווה מענה לאלו שאובחנו כסובלים מתסמיני המחלה, לחולים ועבור משפחות התומכות בחולים.

הערה חשובה: המידע באתר ו/או המענה דרך הפורום אינו מחליף בדיקה רפואית מוסמכת ואינו מהווה "אבחנה רפואית" אלא מהווה מקום להתייעצות, החלפת דעות, שיתוף במידע וקבלת סיוע ומשוב מגולשים בעלי עניין זהה במחלה והשלכותיה.

כמה מבקרים כעת באתר

יש באתר 26 אורחים מחוברים